Het wijnhuis Vigneti del Vulture ligt in het hart van de regio Basilicata, aan de voet van de uitgedoofde vulkaan Monte Vulture. Hier zijn een paar jaar geleden 6 enthousiaste vrienden een wijncoöperatie begonnen met als belangrijkste troef: bezit over oude wijnstokken met inheemse druivensoorten, zoals Aglianico, Greco en Fiano.
Tegenwoordig worden op een nieuwe wijnmakerij in de stad Acerenza, in het hart van het productiegebied Aglianico del Gier, wijnen van topkwaliteit gemaakt met inheemse druiven die afkomstig zijn van geselecteerde wijngaarden die allemaal biologisch gecertificeerd zijn. De wijngaarden liggen op ongeveer 800 meter hoogte met een verfijnde minerale bodem, waardoor de wijnen grote complexiteit fijne aroma’s hebben. Het team van wijnmakers staat onder leiding van talentvol wijnmaker Dennis Verdecchia en ervaren consultant Alberto Antonini en maken ondere andere de populaire en geliefde wijnen Pipoli, waaronder een heerlijke witte van Greco en Fiano en de smakelijke rosato van de Aglianico druif.
Een frisse, aromatische witte wijn, gemaakt van Greco en Fiano druiven. Tonen van abrikoos, citrus en bloemen met een elegante mineraliteit. Bij pasta vongole, visgerechten en salades.
Elegante rosé van Aglianico-druiven. Helder roze kleur en aroma’s van aardbeien, frambozen en kersen. Frisse zuren, sappig en fruitig. Als aperitief of bij salades, vis en wit vlees.
Van: € 9.49 nu voor € 7,99!!